Przychodnia Weterynaryjna DOG czynna: 

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK w godzinach 10:00-18:00, SOBOTA w godzinach 10:00-13:00

telephone 41 25 15 500 oraz w nagłych przypadkach pogotowie całodobowe mobile phones 604 456 540

Leczenie psów, kotów, koni i zwierząt egzotycznych. Zapraszamy!

Choroby zewnętrzne i wewnętrzne
Na szczęście choroby rzadko występują w prawidłowo utrzymanych akwariach. Pomimo to wielu akwarystów mających nawet wieloletnie doświadczenie spotyka się z problemem chorób ryb. Jeżeli nawet choroba wystąpi w twoim akwarium, przemyślane i szybkie działanie prawie zawsze zapobiegnie groźnym następstwom.

Zewnętrzne choroby ryb (dotyczące skóry, skrzeli i płetw, różnią się od chorób wewnętrznych. Są one łatwe do rozpoznania, szczególnie jeśli dotyczą płetw i skóry, jak również do zwalczania, gdy leczenie rozpocznie się we wczesnych stadiach.

Chorób wewnętrznych nie rozpoznaje się tak łatwo jak choroby zewnętrzne. Większość z nich doprowadza do nienaturalnego zachowania się ryb. Dotyczy to braku apetytu, nienaturalnego pływania, popadania w stan apatii, zmiany barwy polegającej zwykle na przyciemnianiu. Tak więc również w przypadku chorób wewnętrznym akwarysta może szybko zorientować się, że coś nie jest w porządku.

Ważne jest aby postępować według następującej kolejności:

  • obserwacja,
  • rozpoznawanie,
  • leczenie

Obserwując ryby często i uważnie można rozpoznać już wczesne stadia choroby. Na początku zarażona ryba nie jest jeszcze osłabiona i w tym stadium możemy nie dopuścić do rozwoju choroby. Właściwe rozpoznanie Jest konieczne, aby przeprowadzić właściwa kuracje. Przy zastosowaniu leków odpowiednich do określonej choroby unika się niepotrzebnego osłabienia ryb i roślin. Dobór metody leczenia zależy więc od rozpoznania, Przy różnych chorobach stosuje się różne lęki. Przy zwalczaniu wszystkich chorób obowiązuje podstawowa zasada:szybkie działanie zwiększa prawdopodobieństwo całkowitego wyleczenia. Odnosi się to szczególnie do bardzo zaraźliwych chorób.

Szybka porada lekarska w naszej lecznicy jest najlepszą radą co do postępowania z chorobami rybek w twoim akwarium!

Godziny przyjęć

Zapraszamy do naszej przychodni

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK
w godzinach 10:00-18:00

SOBOTA
w godzinach 10:00-13:00

DOG na Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr