Przychodnia Weterynaryjna DOG czynna: 

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK w godzinach 10:00-18:00, SOBOTA w godzinach 10:00-13:00

telephone 41 25 15 500 oraz w nagłych przypadkach pogotowie całodobowe mobile phones 604 456 540

Leczenie psów, kotów, koni i zwierząt egzotycznych. Zapraszamy!

Zapraszamy do psiego przedszkola prowadzonego w naszej lecznicy.

Jeżeli chcesz zrozumieć swojego psa, zapobiegać problemom z jego wychowaniem, masz już takowe, dobrze trafiłeś...

Wizyty behawioralne prowadzone są prze doświadczonych ludzi od kilku lat prowadzących Studia Podyplomowe "Psychologia Zwierząt w SWPS w Poznaniu, oraz wiele szkoleń w ostatnich latach w Polsce i za jej granicami.

Oto kilka porad przed ogólnych:

Chodzenie przy nodze: zawsze z lewej strony i zawsze konsekwentnie.

Podróżowanie z psem: wiele rodzin lubi zabierać psy ze sobą na wakacje i inne wyjazdy. Ważne jest, aby podróżowanie sprawiało psu przyjemność, lecz jednocześnie powinien podporządkować się on pewnym regułom wprowadzonym dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt.
Podczas podróży samochodem możliwość poruszania się wszystkich zwierząt powinna być ograniczona. W dużych samochodach idealnym miejscem do przewożenia psów jest przestrzeń bagażnikową oddzielona krata od kabiny pasażerów. Mniejsze psy powinny być zamknięte w podróżnych klatkach wyłożonych dużą ilością gazet i zaopatrzonych w mały pojemnik z wodą.
Nigdy nie należy zostawiać psa latem w stojącym, zamkniętym samochodzie - nawet przy chłodnej pogodzie we wnętrzu może być bardzo gorąco!

Nauka posłuszeństwa:
Wpojenie psu podstawowych zasad jest czymś, co jesteście mu Państwo winni, a co zapewni harmonijne stosunki między Państwem, psem i sąsiadami. Najlepszym sposobem dowiedzenia się, jak należy uczyć psa, jest wizyta w naszej lecznicy i rozmowa z lekarzem behawiorystom oraz uczęszczanie na kurs tresury w naszej lecznicy. Na początek pies musi nauczyć się dwóch słów:

  • swojego imienia - co jest bardzo istotne dla dalszego treningu, gdyż umożliwia przyciągnięcie uwagi psa i jego przychodzenie na wołanie; imienia szczenięcia należy używać przy każdej zabawie, karmieniu, rozmowie z nim;
  • słowa „nie” - zanim przyniosą Państwo szczenię do domu dobrze jest ustalić, jakie zachowania są nie do przyjęcia, na przykład skakanie na ludzi, wchodzenie na meble, „skubanie” zębami, itp.. Kiedy takie zachowanie pojawi się należy natychmiast zareagować stanowczym „nie” i przerwać szczenięciu niepożądaną czynność.

Nauka czystości:
Jak wszystkie młode zwierzęta, Państwa szczeniak nie będzie początkowo kontrolował załatwiania potrzeb fizjologicznych i "wypadki" są nie do uniknięcia. Naukę czystości należy rozpocząć zaraz po przyniesieniu psa do domu. Polecam stosowanie się do dziesięciu przykazań zamieszczonych poniżej:

      1. Pozpocznij naukę w optymalnym wieku. Najlepszym momentem na rozpoczęcie nauki czystości jest wiek między 7.5-8.5 tygodnia. W tym okresie można przyzwyczaić szczenię do załatwiania się w wybranym miejscu, zanim nabierze własnych upodobań. Nie niepokój się jednak, jeśli Twoje szczenię jest starsze-na pewno też się nauczy, choć może to potrwać nieco dłużej.
      2. Wyprowadzaj psa na dwór 6 -8 razy dziennie. Wybierz odpowiednie miejsce i wyprowadzaj tam szczeniaka bezpośrednio po przebudzeniu, po zabawie oraz 15-20 min. po jedzeniu. Jeżeli będziesz zabierać pieska codziennie w to samo miejsce , wcześniejsze zapachy będą go pobudzały do wypróżniania. Większość szczeniaków potrzebuje przed wydaleniem 15-20 min. na pobieganie. Pozostań przy nim przez cały czas. Kłopoty mogą wynikać z faktu, że właściciel nie jest pewien, czy szczenię rzeczywiście się wypróżniło i pozwala mu za wcześnie wrócić do domu. Pamiętaj również, że piesek musi się skupić na swoim zadaniu, nie należy się więc z nim bawić, dopóki się nie załatwi.
      3. Stosuj ustalone hasło kojarzące się z załatwieniem potrzeb fizjologicznych. Powtarzanie tego samego zwrotu za każdym razem, gdy szczeniak się wypróżnia, sprawia że kojarzy hasło z miejscem i czasem przeznaczonym na załatwianie się.
      4. Nagrodź szczenię natychmiast po załatwieniu się na dworze. Nagrodą może być pochwała, lub zabawa, musi ona nastąpić natychmiast po tym jak piesek załatwi się w odpowiednim miejscu. One lubią, gdy jesteśmy zadowoleni. Jeżeli szczenię zostanie nagrodzone dopiero po powrocie do domu nie skojarzy tego z czynnością wydalania lecz z samym powrotem do domu.
      5. Stale obserwuj szczenię w domu. Najlepiej wybrać w mieszkaniu takie pomieszczenie, w którym szczenię będzie pod stałym nadzorem. Pozwala to uchwycić moment, gdy piesek zaczyna się załatwiać. Aby łatwiej kontrolować miejsce przebywania szczeniaka, można go przypiąć na smyczy lub przywiązać mu do obroży dzwonek.
      6. Zamknij szczeniaka w klatce przed wyjściem z domu. W czasie gdy nie możesz mieć pieska pod kontrolą, najlepiej zostaw go na niewielkiej bezpiecznej dla niego przestrzeni na przykład w klatce. Jeżeli klatka jest duża i przeznaczona dla dużego psa, należy ją przedzielić, aby uniknąć sytuacji, w której szczenię w jednym końcu się załatwia, a w drugim śpi. Pamiętaj o tym, że pojemność pęcherza i jelit szczeniąt jest ograniczona, a więc należy je wyprowadzić przynajmniej raz na 4 godziny.
      7. Nigdy nie karać po fakcie. Jeżeli szczeniakowi zdarzy się załatwić w domu nie zanurzaj jego nosa w wydalinach. Takie postępowanie niczego nie uczy, ponieważ niepożądane zachowanie już się zakończyło. Zamiast tego spróbuj przyłapać szczenię na gorącym uczynku. Jeżeli zauważysz, że piesek przygotowuje się do załatwienia w domu nie bij go, lecz tupnij nogą, potrząśnij puszką wypełnioną monetami lub głośno krzyknij na „dwór”. Prawdopodobnie szczenię przerwie rozpoczętą czynność i można je będzie wynieść na zewnątrz.
      8. Nie zostawiaj psu stałego dostępu do jedzenia. Szczeniaka należy karmić o określonych godzinach i zabierać miskę z jedzeniem po 20 min. Dzięki temu ustalą się pory, w których szczenię będzie miało potrzebę załatwienia się.
      9. Starannie zmywaj wszystkie miejsca zabrudzone wydalinami. Lekarz weterynarii może zalecić bezpieczny preparat usuwający zarówno zapach, jak i plamy. Ważne, aby zabrudzone miejsce oczyścić do końca, w przeciwnym wypadku szczeniak może do niego wrócić i znów się tam załatwić.
      10. Konsekwentnie przestrzegaj powyższych zasad. Większość szczeniąt uczy się czystości do wieku 14-20 tygodni, jednak czasami trening ten może trwać dłużej. Jeżeli będziesz mieć jakieś trudności, zwróć się do naszej lecznicy specjalizującej się między innymi sie w korygowaniu zachowań psów. Można też skontaktować się z osobą prowadzącą w naszej lecznicy szkołę psów tel. 0412515500. Piesek będzie potrzebował oddać odchody:
  • z samego rana, zaraz po obudzeniu się,
  • po każdym posiłku,
  • po drzemce,
  • po pozostawieniu psa samego na krótki czas,
  • zanim położą się Państwo spać,
  • za każdym razem, kiedy jest niespokojny, kręci się, skamle, podchodzi do drzwi.

Nigdy nie wolno karać psa za załatwienie się w nieodpowiednim miejscu!

Godziny przyjęć

Zapraszamy do naszej przychodni

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK
w godzinach 10:00-18:00

SOBOTA
w godzinach 10:00-13:00

DOG na Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr