Przychodnia Weterynaryjna DOG czynna: 

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK w godzinach 10:00-18:00, SOBOTA w godzinach 10:00-13:00

telephone 41 25 15 500 oraz w nagłych przypadkach pogotowie całodobowe mobile phones 604 456 540

Leczenie psów, kotów, koni i zwierząt egzotycznych. Zapraszamy!

Karmienie ryb ozdobnych jest bardzo wdzięcznym zadaniem i jednocześnie najważniejszym momentem w ciągu dnia. W tym czasie nawet płochliwe ryby wychodzą z ukrycia i możemy obserwować wiele interesujących zachowań. Ze względu na różne pochodzenie i środowisko życia, ryby mają różne zapotrzebowanie na pokarm.

W tym poradniku przedstawimy szereg informacji na temat zwyczajów i potrzeb żywieniowych ryb, znaczenia różnych składników pokarmowych i właściwej karmy przy stosowaniu różnych rodzajów żywienia ryb w zależności od ich wymagań. W naturze ryby mają dostęp do dużej gamy artykułów żywnościowych i są przystosowane cło poszukiwania naturalnych źródeł pożywienia- wiele ryb żywi się roślinami i glonami np. kirysy, piękniczkowate, wschodnio-afrykańskie pielęgnice. Ryby ozdobne potrzebują pożywienia dostosowanego do ich wymagań i zawierającego niezbędne, dobrze zbilansowane naturalne składniki, witaminy l składniki mineralne, aby mogły dobrze rosnąć i posiadać piękne kolory. Pokarm dla ryb musi być doskonalej jakości, a jego skład powinien przypominać naturalny pokarm. Doskonały proces technologiczny produkcji nowoczesnych pokarmów daje produkty najwyższej jakości. Naturalne zioła zawarte w pokarmach nie tylko zawierają wiele zdrowych składników, ale również odtwarzają specyficzny smak i nadają smakowitość naturalnego pokarmu. Produkty są całkowicie wolne od pasożytów i patogenów dzięki specjalnemu procesowi liofitizacji, czyli mrożenia i suszenia. Dzięki temu zapobiegamy żywieniu niezbilansowaną karmą i zakażaniu chorobami w wyniku podania tylko mrożonego, czy żywego pokarmu. Pokarm dla ryb musi być doskonalej jakości, a jego skład przypomina naturalny pokarm.

Najlepsze składniki pokarmowe:

   1. Papryka i marchew pobudzają trawienie oraz są bogate w witaminy i karoten, który w naturalny sposób powoduje pięknie wybarwianie się ryb ozdobnych.
   2. Soja - zawierająca dużo białek l lecytyny, podwyższa odporność na choroby, a także płodność samców ryb, co w rezultacie podwyższa wyniki hodowlane.
   3. Ogórecznik wzmacnia nerki i zmniejsza wpływ stresu.
   4. Szpinak i pokrzywa zawierające minerały i elementy śladowe zwiększają żywotność ryb.
   5. Wonna i mająca lecznicze zastosowanie Bazylia polepsza ogólne samopoczucie ryb.
   6. Dzięgiel - inne lecznicze zioło, zmniejsza stres.
   7. Anyż poprawia apetyt i trawienie u ryb ozdobnych.
   8. Mączka rybna i produkty takie jak ochotki, małże, dafnie są łatwo strawnymi produktami energetycznymi i tworzą naturalną bazę pokarmową dla ryb ozdobnych.

Składniki naturalne są dokładnie mieszane i poddawane specjalnemu procesowi technologicznemu. Organizm ryb jest dużo bardziej wrażliwy niż organizm człowieka, dlatego należy zwracać baczną uwagę na jakość, świeżość i naturalność składników pokarmu.

Karmienie: kiedy, jak i ile?
Jeżeli to możliwe ryby trzeba karmić dwa lub trzy razy dziennie w małych dawkach, tyle aby zjadły w ciągu 2 - 5 minut. Nie zjedzony pokarm opada na dno, rozkłada się i psuje wodę. Pokarm należy rozsypać po powierzchni najszerzej jak to możliwe. Dzięki temu nawet małe ryby otrzymają swoją porcję. Należy stosować zawsze tę samą miarkę, przez co pokarm będzie za każdym razem tak samo dozowany i zapobiegniemy przedawkowaniu. Niektórzy akwaryści nadal kupują jedzenie kierując się zasadą "1 litrowe opakowanie raz w roku" i nadal są przekonani, że zrobili wszystko dla prawidłowego żywienia swoich ryb. Stosując tę metodę nawet przy pożywieniu wysokiej jakości, nadal nie żywimy ryb prawidłowo, witaminy i delikatne składniki takie jak nienasycone kwasy tłuszczowe ulegną zniszczeniu - nawet gdy produkt pochodzi od znanych firm!

Pojemnik z jedzeniem powinien zostać zużyty w ciągu 2 maksymalnie 4 miesięcy, aby zapobiec zniszczeniu składników pod działaniem światła i powietrza- dlatego zalecane jest kupowanie jak najmniejszych opakowań, co jednocześnie daje możliwość częstszego zmieniania rodzajów pokarmu. Szeroka gama pokarmów gotowych umożliwia dostarczenie rybom akwariowym produktów jak najwyższej jakości.

Zróżnicowanie diety
Niezbilansowane żywienie w ciągu dłuższego okresu czasu może doprowadzić do wystąpienia niedoborów i pogorszenia stanu zdrowia ryb. Może to doprowadzić do zwiększenia wrażliwości na choroby. Przez właściwe żywienie i zróżnicowaną dietę wiele problemów można rozwiązać w bardzo prosty sposób. Należy uważać, aby kupować produkty dobrych firm i nie dawać się skusić na kupno taniego pokarmu nieznanych firm, które oferują bez opakowań lub w przeźroczystych plastikowych torbach. Taki pokarm nie zawiera żadnych witamin, a co więcej jest złej jakości i najpewniej uległ częściowemu rozkładowi pod wpływem światła i powietrza.

Godziny przyjęć

Zapraszamy do naszej przychodni

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK
w godzinach 10:00-18:00

SOBOTA
w godzinach 10:00-13:00

DOG na Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr